úterý 6. srpna 2013

Švýcarsko

Naším dalším lezeckým výjezdem byl Magic wood a Sustenpass.
Původně jsme chtěli vyrazit s Mařkovcema 28.7.,ale Adam našel na jízdomatu spolujízdu z Chebu až do Churu. Tak jsme se rozhodli, že si zájezd prodloužíme a vyrazíme o týden dříve.
Odjezd byl tedy 21.7. z Ostravy vlakem do Chebu a pak autem až do Magicu. Cesta byla v pohodě, až na to horko.
Mezitím co jsme cestovali naši už v Magicu bouldrovali a dovezli nám tam věci, abysme je nemuseli tahat vlakem. Strávili jsme s nimi jeden večer a pak nás opustili a odjeli do Finále ( trošku jsem jim to moře záviděla ).
Druhý den jsme vyrazili do lesa a začali "řádit". Lezli jsme většinou ráno a večer. Odpoledne jsme chodili k vodě, protože byl pařák tak akorát na koupačku.

Velryba

Zkoušeli jsme s Adamem různé druhy boulderů. Já jsem lezla spíše obtížnosti kolem 7A, jelikož mě nemoc ještě celkově neopustila. Adam zkoušel težší bouldry a mezi jeho neeej projekt patřilo Octopussy, které bohužel zůstalo projektem i do příště ( ale k přelezu chybělo maliinkoo:( ). 
Mi se podařilo nakrokovat aspoň jedno 7C po kterém toužím už od první návštěvy Magicu. Tak snad někdy příště.

Scrubs


První týden nám utekl jak voda ve společnosti Terky a Jirky Šváchy. Během jednoho večera je vystřídal Mařka s Kačou a zbytek tripu jsme strávli s nimi.
Jeli jsme se podívat i do - pro nás všechny nové oblasti - Sustenpassu.

Ostravaci v Sustenu 

Čecho-Ostravsko v Sustenu Příjezd nebyl zrovna veselý. Strávili jsme asi 3/4 dne zavření v autě a poslouchaly kapky deště spolu s větrem. Teplota též nebyla moc příznivá -2 C a sníh. Po delším rozhodování jsme sjeli do nižší oblasti a ubytovali se v kempu. Kemp- jakože konečně OPRAVDOVÝ kemp ve kterém byly sprchy s horkou vodou a normální toalety. Ne toi toi přeplněné k prasknutí s vůní čpavku a ledová sprcha v řece - jako v jednom nejmenovaném kempu v Magic woodu :)
Druhý den jsme ráno nikam nespěchali a nechali jsme bouldry oschnout. 
Sustenpass mě mile překvapil, jak přírodou tak bouldrama. Krajina byla famozní a šutry trošku jinčí než v Magicu. Hlavně ta teplota byla příznivější společně s osvěžujícím vánkem větru. Ze Sustenu jsem si přivezla jedno 7A a jedno 7A+ na flash. Zkoušeli jsme s Adamem i křečovité 7C, ale nepadlo. Adam si tam rozlezl na příště 7C a 8A a já 7B. Hned ten večer jsme jeli zpět do Magicu a cestou jsme přespali v Chironicu.
Zbytek týdne jsme museli většinu času věnovat spíše restu, protože už jsme měli těla na sliz.
 Na posledních pár dní se vrátili i moji " Italští " rodiče a Oja. Společně jsme bouldrovali a užívali volna. Byl to super zájezd, už se teším na další :)...

Tak zatim čegooooo!!!

Souhrn našich přelezů :
Adam : 7C+/8A, 7C, 7B+ a nevim..... :P
Já: 7A+ flash, 7A+, 7A. 7A

Žádné komentáře:

Okomentovat